keď kandidát odpovedá

Autor: Andrea Kažimirská | 19.2.2014 o 18:39 | Karma článku: 24,91 | Prečítané:  1741x

Minule som písala o cestovaní googlom a čo všetko sa tam dá nájsť. Či už sa nám to páči alebo nie tak noviny a internet sú už mesiac minimálne preplnené tvárami kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky. Určite nie všetky, ale minimálne jeden článok denne si zvyknem očami smrteľníka a voliča vo voľbách prebehnúť. Sú tam tváre známe aj neznáme o ktorých sa dozvedám až teraz a určite budete súhlasiť ak poviem, že 15 kandidátov je až až ... Bolo by hlúpe povedať, že šance majú všetci rovnaké, lebo to tak naozaj nie je. Keďže nie som človek zbavený svojprávnosti tak sa rozhodujem sama aj aj názor si vytváram vlastný. Toto je jeden z nich

Prečítala som si dnešný rozhovor s prezidentským kandidátom p Kiskom, v ktorom ma zaujali 2 konkrétne odpovede na otázky, ktoré dostal a pri odpovediach na ne som bola viac ako prekvapená.

1.otázka: Je alebo nie je pravda, že obchodná inšpekcia zistila u spoločnosti Consumer Finance Holding nekalé obchodné praktiky voči klientom, ako zamlčiavanie skutočných splátok pri podpise zmluvy a pod, teda klamanie či zavádzanie klientov a za toto pridelila firme pokuty?

Odpoveď: V spoločnosti Consumer Finance Holding aktívne nepôsobím už vyše sedem rokov a preto neviem odpovedať na túto otázku.

Pomôžem si citáciou z článku: „Kiska však zostal v Dozornej rade Consumer Finance Holdingu, ktorý finančné spoločnosti združuje, až do leta 2012. Bol v ňom dokonca aj v čase, keď sa už prezentoval ako prezidentský kandidát. Slovenská obchodná inšpekcia holding pokutovala za to, že v roku 2011 klamal spotrebiteľov. Kiskov brat holdingu šéfuje dodnes.“

Ak je raz niekto v Dozornej rade firmy, tak hádam niekto neuverí tomu, že sa aktívne nepodieľa na jej riadení, resp. že s ňou nemá nič spoločné...

2.otázka: Aký máte názor na ľudí, ktorí nabádajú iných na život na dlh nad svoje pomery? Nie je to trošku zvrátené?

Odpoveď: „Dnes si takmer dve tretiny ľudí na Slovensku dokáže veľmi ťažko sporiť peniaze. Napriek tomu potreba novej práčky, chladničky alebo televízora v týchto rodinách je a pokladám za správne, že ako banky, tak aj splátkové spoločnosti tieto pôžičky poskytujú.“

Čiže na jednej strane kritizujeme štát, že si vytvára vysoký deficit a neustále si musíme požičiavať a dlh tak narastá, no keď ide o biznis a konzum zdá sa, že tu je to už akoby zázrakom v poriadku. Bezhlavo sa zadlžovať len aby sme podporili konzumnú spoločnosť a nakúpili si veci ktoré v konečnom dôsledku nepotrebujeme ak nato nemáme – samozrejme potom prečo sa pán Kiska rozplýva nad tým, že  ľudia si nie sú schopní nasporiť, keď musia splácať požičané aj s obrovskými úrokmi a dostávajú sa tak do začarovaného kruhu.

Čo z toho vyplýva? Ak chce byť ktorýkoľvek kandidát na prezidenta konzistetný a zásadový mal by v prvom rade povedať vždy pravdu a jeho správanie by malo byť v zhode s tým čo káže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?